+38-044-353-81-91

Система вентиляція та кондиціювання

Vent

Видалення забруднень та теплових надлишків вирішується за рахунок загальнообмінної вентиляції. Рециркуляція для «чистих» приміщень не допускається. Експлуатація вентиляційних систем повинні виключати перетікання повітряних мас з «брудних» зон до «чистих» приміщень.

Видалення забруднень та теплових надлишків вирішується за рахунок загальнообмінної вентиляції.

Рециркуляція для «чистих» приміщень не допускається.

Експлуатація вентиляційних систем повинні виключати перетікання повітряних мас з «брудних» зон до «чистих» приміщень.

Кратність повітрообміну в «чистих» приміщеннях, згідно класу чистоти, повинна становити не менше 10 раз за годину.

У всіх «чистих» приміщеннях передбачається наявність надлишкового тиску, крім приміщень інфекційних палат. Перепади тиску між особливо «чистими» приміщеннями та «чистими» приміщеннями мають бути не менше 10Па. Перепади тиску між «чистими» приміщеннями та неконтрольованими зонами, мають бути не менше 5Па.

В усі «чисті» приміщення повітря подається з верхньої зони (з підвісної стелі), через повітророзподілювачі з НЕРА-фільтрами. В приміщення операційних, очищене повітря подається через ламінарне поле, в якому встановлені НЕРА-фільтри. Видалення повітря із «чистих» приміщень передбачено з верхньої зони, крім операційних, наркозних, реанімаційних та пологових приміщень, у яких повітря видаляється з двох зон: 40% – із верхньої зони, 60% – із нижньої зони, через витяжні колони, які обладнані фільтрами. Фільтри на витяжних системах встановлені для запобігання зворотного перетікання повітря.

Для приміщень операційних передбачаються окремі установки підготовки повітря з трьома ступенями фільтрації та окремі витяжні системи, які мають бути зблоковані та керуватися автоматикою.

В особливо «чистих» та «чистих» приміщеннях здійснюється прихована прокладка повітропроводів за конструкціями приміщень (підвісна стеля та лицювальні панелі). Клас повітропроводів для подачі та витяжки повітря з «чистих» приміщень має становити «П» (щільні). На стиках повітропроводів необхідно встановити еластичні ущільнювачі для зменшення втрат повітря.

Повітророзподілювачі

Повітророзподілювачі призначені для забезпечення герметичного встановлення НЕРА-фільтрів третьої ступені очищення повітря.

Конструкція короба фільтра передбачає герметичну інтеграцію в підвісну стелю. Герметичність встановлення НЕРА-фільтра, в короб досягається за допомогою щільного прилягання ущільнення фільтра до Ш-подібного профілю повітророзподілювача. Повітророзподілювачі мають гарантовану герметичну конструкцію, для запобігання підмішування забрудненого повітря. Покриття елементів має бути виконано полімерною порошковою фарбою. Тип порошкової фарби з антибактеріальними властивостями або з аналогічними властивостями.

Кліматологічні дані

Системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря повинні забезпечувати оптимальні умови мікроклімату та повітряного середовища приміщень круглий рік.

Температура повітря в “чистих приміщеннях”, повинна бути не нижче, чим +25°С.

Температура повітря в операційних залах, повинна бути +21±2°С.